You are currently viewing Ako začať investovať (Jednoduchý návod pre začiatočníka)

Ako začať investovať (Jednoduchý návod pre začiatočníka)

Zdá sa ti, že bežný dôchodca, tvoj dedko/babka je rád, ak s akou takou dôstojnosťou prežije od jedného vyplateného dôchodku po ten ďalší?
Index, Trend a Hospodárske noviny sú plné článkov, ako to s tým dôchodkom pre terajších tridsiatnikov a štyridsiatnikov nedopadne dobre?
Už dlhšiu dobu sa pohrávaš s myšlienkom začať investovať a zobrať svoj osud do vlastných rúk?
Nevieš si nájsť čas na poriadnu analýzu kapitálového trhu, jeho produktov a rozhodnutie, kam investovať odkladáš z týždňa na týždeň?
Informácie o všetkých pre a proti u jednotlivých brokerov ti prídu ako španielska dedina?
Youtuberi a instagrameri ti sľubujú rozprávkové výnosy až začínaš mať pocit, že tam niečo nehrá?

V takom prípade si určite prečítaj nasledujúce fakty.

Má to byť bezpečné

Spoločnosť European Investment Centre, o.c.p., a.s. ďalej len EIC, cez ktorú realizujeme všetky klientské investície, a ktorú využívame my sami pri investovaní je slovenská spoločnosť s 13-ročnou históriou na trhu. Dohľad nad EIC vykonáva Národná banka Slovenska, EIC je účastníkom Garančného fondu investícií. (Ochrana klientského majetku do výšky 50.000 EUR). Takže sídlo firmy nie je Cyprus, Maďarsko prípadne Írsko, ako pri mnohých brokeroch, ale naša Bratislava.

 to byť lacné

EIC neponúka priamy retailový predaj. Práve to je jeden z hlavných dôvodov, prečo dokáže ponúknuť ultra lacný transakčný poplatok vo výške 0.2%. Ak investuješ napríklad pravideľne 100 EUR mesačne na poplatkoch zaplatíš 20 centov. To nie je veľa však?
Dobrá rada nad zlato nebýva zadarmo. Napriek tomu, že sme náš biznis model podriadili čo najnižším možným poplatkom pre zákazníka, počiatočná práca sprostredkovateľa a následná starostlivosť o klienta by niečo stáť mala. Naše poplatky sú jednorázové, a preto úplne trasparentné. Odvýjajú sa od dohodnutej cieľovej sumy. V priemere hovoríme o sume 360 EURO. Ak Vám niekto ponúka investičný produkt „zadarmo“, respektíve bez vstupného poplatku, prípadne nespomína poplatky vôbec, hľadajte skryté poplatky alebo nejaký háčik. V takýchto prípadoch sa síce usmievate, lebo o poplatkoch neviete, no tento úsmev je pekne drahý. 

 to byť dlhodobé

ETF indexy fungujú na princípe “najlepší zostávajú”. Preto nie je potrebné, aby investor aktívne zasahoval do výberu akcií alebo spoločností, do ktorých investuje. Túto úlohu preberá expertná komisia, ktorá posudzuje firmu na základe presne stanovenej indexovej metodológie. Z tohto hľadiska nie je potrebná častá zmena investičnej stratégie a investovanie je tak dlhodobého charakteru.

 to byť jednoduché

Ak máš pocit, že otázku investovania pred sebou tlačíš ako Sizyfovský balvan mám pre teba riešenie. 
Celým procesom ťa prevedie skúsený člen našeho tímu, investičný expert Miloš Bubniak, ktorý pre teba  vyberie to správne riešenie šité na mieru a po jednom podpise a  nastavení trvalého platovného príkazu začínaš s investovaním. V tomto momente začína  tvoja cesta za finančnou slobodou.

Na všetky prípadné otázky dostaneš kompetentnú odpoveď, a všetky byrokratické úkony vybavíme za teba.
Následne si budeš môcť sledovať aktuálny stav svojich investícií pomocou aplikácie na mobile alebo na PC.

Ak ťa ponuka zaujala viacej informácií nájdeš TU.